Skip links

BÜYÜK VERİNİN GÜCÜNÜ KULLANIN :QlikView

Bilginin  çoklu ortamlarda yaşadığı ve güçlü araçlarla toplandığı  günümüzde her geçen gün daha fazla kişi daha fazla bilgi kaynağı ile etkileşime giriyor. Bilgi patlamasının yaşandığı bu ortamda  kayıt altına alınan bilginin klasik  raporlama yöntemleri ile kullanılması artık  yeterli olmamaktadır. İş zekası uygulamaları işi gerçekleştiren çok farklı süreçlerdeki operasyonların  sadece geçmişteki hali değil gelecekteki durumlarının da incelenmesine yarar . Karar verme destek mekanizmalarını tetikleyecek ,sosyal ağ ortamlarında, mobil ortamlarda  üretilen veriyi analiz edecek ,iş stratejilerine yoruma dayalı değil veriye dayalı kaynak  üretecek tüm bunları kolay ve güvenli şekilde yapacak araçlara  gereksinim duyulmaktadır. İş zekası uygulamaları  verimlilik için önemli bir kaldıraç  etkisi göstermektedir.
Bu nedenle herkes için İŞ Zekası diyerek QlicView İş Zekası  Uygulamaları konusunda  proje geliştirme ,danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekteyiz.
Herkes İçin İş Zekası!.. Sonunda…
Bilgi Tüm Dünyayı Değiştirebilir.  Veri, hala tam olarak kullanılamayan ve yararlanılamayan bir kaynak havuzu. Verimli yöntemlerle kullanılabilen bilgi, hayal bile
edemeyeceğiniz şekilde sizi şaşırtabilir. Bilgi, hepimizi çok daha üretken, karlı, güvenli ve mutlu yapabilir. İnanıyoruz ki bilgi tüm iş dünyasının bambaşka bir yüze sahip olmasını sağlayabilir ve dünyayı çok daha yaşanabilir kılabilir.
İşlerinizi Çok Daha Kolay Yapmanın Tam Zamanı.  Günümüzde veri toplama artık çok kolay bir iş ancak toplanan bu  bilgileri en avantajlı şekilde kullanabilme çok büyük bir problem. Modern  yazılım araçlarının, üretkenliği ve verimliliği arttırarak bu problemi  çözebileceği varsayılmakla beraber tam tersi bir şekilde bunlar çok daha fazla veri üretmekte ve iş birimleri bilgiyi kullanarak öğrenme düzeylerini arttıramaya çalışmaktansa bilginin peşinden koşmak, veri üzerinde arama, sıralama yapmak ya da veri kümelerini senkronize etmek için zaman ve enerji harcamakta. Bu resimde çok daha iyi bir yol olmalı.
Ancak şimdi derin bir nefes alma ve kimin bu görevleri yerine getireceğini hatırlama zamanı. Şimdi bilgi için çalışmayı durdurarak bilginin sizin için çalışmasını sağlama zamanı. Artık bilginin size hikaye anlatmasına ihtiyaç var. Artık bilgiyi ve kendinizi özgür bırakarak önyargılı sınırların ötesinde araştırma, inceleme ve keşif yapmaya ihtiyaç duyulan zamandasınız. Şimdi QlikView’in İş Keşfi ve Analiz olarak nitelediği iş zekası platformuna ihtiyacınız var.
Daha İyi Bir Yol Var! İş Keşfi ve Analiz konusu sadece bir değişiklikten öte, içinde bulunulan statükodan büyük bir ayrılış ve uzaklaşma olarak nitelendirilmeli. Geleneksel iş zekası platformları üst yönetim için bir moda şeklinde başlamıştı ancak iş keşfi ve analiz platformları herkesin fayda sağlayabileceği bir şekilde inşa edildi. Geleneksel iş zekası veri kümesi üzerinde çalışan statik ve önceden hazırlanmış bir takım sorulara yanıt veren bir rapor demetlerini oluşturmak için tasarlandı. Oysa İş Keşfi ve Analiz Platformlarının tüm
yaptığı, iş kullanıcılarına herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda herhangi bir veri kümesi üzerinde inceleme, araştırma ve keşif yapabilme özgürlüğü ve esnekliği vermeyle ilgilidir. İş Keşfi ve Analiz Platformu uygulama tabanlı, güçlü, güvenli, mobil ve bir organizasyonun tüm kenarlarına dokunan bulguları ortaya çıkaracak özellikler taşımaktadır.
Ve bu kenarlar, sizin en iyi analizleri tam olarak bulacağınız noktalar olup sizin günlük iş aktivitelerinizde size en yakın çalışan ekiplerden oluşmaktadır. Bu çalışanlar yarın ne yapılmasına karar verebilmelerine yardımcı olabilmeniz için yaşayan verilere ihtiyaç duymakta. Hatta bugün.. Ve hatta tam şimdi…Akıllarına, kendi işleriyle gelen her türlü soruyu sormak ve bunların yanıtlarını çok farklı açılardan incelemek ve araştırmak istiyorlar. Bu insanlar anlık olarak çalışmak ve o anın dikkat çeken konuları karşısında reaksiyon göstermek , sosyalleşerek fikirlerini ve sorularını paylaşmak ve iş birlikçi  yöntemlerle sorunlara yanıtlar üretmek istiyorlar. İş Keşfi ve Analiz Platformları, bu insanların uzun zamandır beklediği iş zekası yaklaşım, metodoloji ve teknoloji bütününün ta kendisidir.
İş Hayatı Enerjisini Çalışanların Gücünden Alır. Tüm çalışanlar uzun zamandan beri daha iyi bir iş zekası yaklaşımını bekliyordu; fakat çok sabırsızca! Ve tüm çalışanlar kendi işlerini daha iyi yapabilmek için daha iyi yollar olduğunu görünce kendi kaderlerini hazırlamak için aksiyon almaya başladı ve gerçek anlamda kavrayış ve iş çalışma şekillerini değiştirmek için bir devrim başlattılar – çalışanlar tarafından yine çalışanlar için yapılan bir devrim! Son tüketicilerin teknoloji dünyasındaki alışkanlık ve eğilimlerden esinlenerek, iş adamları da gerçekten sevdikleri araçlara ve yöntemlere sahip uygulamaları bulmaya ve bunlarla çalışmayı tercih etme yönünde aksiyon alıyor artık. Artık iş için biriktirilen veri kümeleri üzerindeki gerçek sorulara çok daha inovasyona dayalı sorular bulma ve bu sorulara anlık olarak yanıtlar bulma zamanı. Çalışanların tümü istedikleri yerde istedikleri zaman ihtiyaç duydukları gerçek bilgiyi istiyor. Artık iş birimleri verileri çok daha etkileşimli, iş birlikçi yöntemlerle ve üzerinde çalıştıkları işlerle çok daha ilişkili biçimde kullanabiliyor. Artık, iş birimleri, iş keşfi ve analiz platformlarının kendileri için olduğunu biliyor.

IsZekasiPortali

Çok Şirin Bir Kullanıcı Arayüzünden Çok Daha Fazlasını Hak Ediyorsunuz! QlikView, hem görünüşünde hem de özünde gerçek bir iş keşfi ve analiz devrimi yaratmıştır. QlikView’in baştan çıkarıcı, çekici ve segizel kullanımlı yönetim kokpitleri çalışanlar için hem çok kolay kullanımlı hem de çalışırken eğlenceli bir ortam sunuyor. QlikView, çok zengin ve güçlü grafik özellikleriyle tüm çalışanlara iş yapma süreçlerinde destek verebilmektedir.
QlikView, canlı renkler ve şekillerle, verilerin kendi kendilerine konuşabilmelerini ve çalışanlara bir anlam ifade edebilmesini mümkün kılmaktadır. QlikView, bir çok rakip üründe olduğu gibi çok zengin bir görsel tarza sahip. Bununla birlikte QlikView’in her şeye henüz başladığı yer, işte tüm rakiplerin gelerek durduğu bu son noktadır.
QlikView, gerçekten çok gösterişli, muhteşem ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olduğu kadar aynı zamanda çok da akıllı ve zeki bir platform. QlikView’la en iyi iş keşfi ve analiz özelliklerini tek bir uygulama içine almayı başarmış durumdayız. QlikView, tüm veri kaynaklarına ulaşabilmenizi, kendi yönetim kokpitlerini oluşturabilmenizi, aklınıza gelen soruları yine aklınıza gelen sırada sormanızı ve anında yanıtlar almanızı, inanılmaz parlak Associative teknolojisiyle hayata geçirebilmenize olanak tanımaktadır.
Geleneksel iş zekası yaklaşımlarındaki zincirleri kıran QlikView, tüm veri kümesi üzerinde özetten detaya, detaydan özete, ya da yan seviyelerde ya da istediğiniz herhangi bir kesitte analiz yapılmasına izin vermektedir. QlikView’la veri kümeleriniz üzerinde içinizden gelen her türlü soruya yanıt bulabileceğiniz şekilde alt kümeler oluşturmak, iyileştirmek, doğaçlama ve inovasyon yaparak hiç beklenmedik bulgulara erişmek mümkün olmaktadır.
QlikView iş keşfi ve analiz platformunda istediğiniz herhangi bir soruyu sorabilme ve yanıtları bulabilme özgürlüğü, öngörü, sonuç ve bulguların her yerde görülmeye başladığı noktadır.

Qlik

İşin İç Yüzünü Anlama ve Kavrama Herkes İçin Değil mi? İş Keşfi ve Analiz platformları sıradışı bir yaklaşım ve sıra dışı sonuçlar verdiği için herkes tarafından ulaşılmalı diye düşünüyoruz. QlikView strateji ve analizi, çok daha sosyal ve iş birlikçi bir hale getirmiş durumda. QlikView, tedarik zinciri, üretici, satış kanalı ve müşteri alanlarında bilginin değerini bir üst segmente ve daha ötesine taşıyabilmektedir. QlikView’la verilerin sindirilmesi çok daha kolay, izlenmesi çok daha güzel ve çalışması çok daha eğlenceli. Elbette bu sırada herhangi bir limit koyarak kullanıcılar cezalandırılmıyor; çünkü biliyoruz ki bir sonraki şaşırtıcı ve şok edici bulgular hiç beklenmedik bir yerden gelebilir.

QLİCkView İş Zekası Portali
QlikView Server, son kullanıcıların internet/intranet ortamında Internet Explorer/Safari gibi bir web tarayıcıyla ya da iPad/iPhone ya da Android işletim sistemini destekleyen herhangi bir mobil cihazla QlikView Sosyal İş Keşfi ve Analiz Platformuna erişmesini sağlayan bir ortam sunmaktadır. QlikView Server’a bir web tarayıcı ya da mobil cihaz üzerinden erişen son kullanıcılar yetkileri dahilindeki dökümanları açarak kurumsal performansı takip edebilir, bilgi kümeleri üzerinde anlık sorgulama, raporlama, analiz ve keşif yapabilir ve elde ettikleri bulguları diğer kişi ya da birimlerle paylaşabilir. Son kullanıcı açısından bir iş zekası portali olarak algılanabilecek QlikView Server aynı zamanda bu portalin yönetimiyle ilgili bileşenleri ve servisleri de içermektedir.

QlikView iş zekası portaline bağlanan kullanıcılar sadece kendi yetkileri dahilindeki dökümanları görmekte ve bir dökümanı açtıklarında sadece kendi yetkilerindeki veri kümesi üzerinde çalışabilmektedir. Böylece bir şube/bayi ağına sahip bir kurumda, her şube sadece kendi şube/bayi bilgisini görebilmekte ve diğer şube/bayilerin bilgilerini görememektedir. QlikView Server, Microsoft AD/LDAP Server gibi endüstri standartlarındaki güvenlik mekanizmalarını destekleyecek özellikleri de sunmakta olup Single Sign On gibi entegrasyonlara izin veren bir altyapı sunmaktadır.

.NET Teknolojisiyle geliştirilmiş olan QlikView Server, son kullanıcıların açtıkları dökümanlar üzerinde etkileşimli sorgulama, raporlama, analiz ve sayfa tasarımı yapmaları aşamalarında DHTML teknolojisini desteklemekte ve bu sayede son kullanıcıların bilgisayarlarına herhangi bir kurulum yapmaya gerek kalmamaktadır.

Kaynak :Qview TURKIYE